Klaudia Bubelska
Imię i nazwisko (nazwisko na dyplomie): Klaudia Bubelska
Kierunek studiów: historia
Tryb studiów: stacjonarne
Rok ukończenia studiów: 2023 r.
Tytuł pracy dyplomowej, nazwisko promotora, data obrony:
Życie codzienne Żydów jarosławskich w międzywojennym dwudziestoleciu, praca licencjacka napisana pod kierunkiem prof. dra hab. Mariusza Wołosa. Data obrony: 30.06.2021 r.
Nauczanie o Holokauście w aspekcie historii lokalnej Żydów jarosławskich w latach 1939-1945, praca magisterska napisana pod kierunkiem dra hab. prof. UKEN Agnieszki Chłosty-Sikorskiej. Data obrony: 5.07.2023 r.
Praca zawodowa: Od września 2023 r. pracuje jako nauczyciel historii w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 im. Janusza Korczaka w Krakowie. Ponadto spełniam się jako wychowawca klasy integracyjnej tejże szkoły. Obowiązki te łącze z prowadzeniem zajęć z edukacji antydyskryminacyjnej oraz edukacji muzealnej i kulturowej dla studentów historii, a także biznesowego wykorzystywania dziedzictwa kulturowego w IHIA mojej Alma Mater.
Hobby/pasja: praca w szkole jest moją ogromną pasją i spełnieniem moich marzeń. Odpoczywam zwiedzając historyczne miejsca. Wytchnienie daje mi oglądanie na żywo meczów reprezentacji mężczyzn z siatkówce. Relaksuje się również czytając literaturę faktu oraz kryminały.
Moja rada dla kandydatów i studentów podejmujących i odbywających studia w Instytucie Historii i Archiwistyki: Nie bójcie się podążać za swoimi marzeniami i aspiracjami. Konsekwentnie dążcie do wyznaczonych celów, poszerzajcie wiedzę i umiejętności studiując w IHIA. Sama, będąc jeszcze niedawno na Waszym miejscu zastanawiałam się, czy warto wybrać studia na Uniwersytecie wówczas Pedagogicznym, dziś już Uniwersytecie im. Komisji Edukacji Narodowej. Teraz mogę z pełną odpowiedzialnością odpowiedzieć, że naprawdę warto. Każdy znajdzie coś dla siebie ze względu na szeroką ofertę edukacyjną. Jeżeli ktoś z Was wie już dziś, że chce zostać nauczycielem, to IHIA jest najlepszym miejscem, aby uzyskać kompleksowe przygotowanie dydaktyczne i pedagogiczne do nauczania młodych ludzi. Dlatego nie czekaj, tylko działaj i spełniaj marzenia oraz pamiętaj, że historia magistra vitae est. Oto przykład, że łacina, której będziesz uczyć się na studiach, zostanie z Tobą na zawsze!