Przejdź do menu Przejdź do treści

INDYWIDUALNA ORGANIZACJA STUDIÓW

Komunikat Dyrekcji Instytutu Historii i Archiwistyki

Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej

w sprawie przyznawania zgody na indywidualną organizację studiów (IOS) w semestrze letnim roku akademickiego 2024-2025

 

Dyrekcja Instytutu Historii i Archiwistyki UKEN w Krakowie zawiadamia, że nieprzekraczalnym terminem składania w Centrum Obsługi Studenta (pokój 141 lub 144) wniosku o indywidualną organizację studiów (IOS) jest dzień 28 lutego 2025 r.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać wyłącznie w wersji papierowej. W drodze wyjątku wnioski w formie elektronicznej mogą przesyłać:

  1. studenci studiów niestacjonarnych;
  2. studenci zamieszkujący za granicą lub w odległości przekraczającej 150 km od siedziby Uniwersytetu;
  3. studenci ubiegający się o IOS w związku z problemami zdrowotnymi.

Wnioski wraz z załącznikami należy przesyłać mailem na adres: marta.kucharczyk@uken.krakow.pl (kierunki archiwistyczne) lub joanna.kowalska@uken.krakow.pl (kierunki historyczne i turystyczno-muzealnicze).

Wniosek powinien być kompletny pod względem formalnym i złożony zgodnie z procedurą (zob. dokument: Procedura ubiegania się o przyznanie zgody na IOS

Formularz wniosku znajduje się tutaj: Podanie-o-indywidualna-organizacje_UKEN (5)

Wnioski niespełniające wymogów formalnych będą odrzucane.

Dyrekcja Instytutu zawiadamia również, że w semestrze letnim roku akademickiego 2024-2025 zgoda na indywidualną organizację studiów przyznawana będzie wyłącznie w następujących, udokumentowanych przypadkach:

Na studiach pierwszego stopnia lub w ciągu pierwszych trzech lat jednolitych studiów magisterskich:

  • w związku z utrudniającymi lub uniemożliwiającymi studiowanie w normalnym trybie problemami zdrowotnymi, udokumentowanymi odpowiednim zaświadczeniem lub zwolnieniem lekarskim;
  • w przypadkach innych komplikacji osobistych – tylko po rozmowie z przedstawicielem Dyrekcji Instytutu Historii i Archiwistyki, przeprowadzonej w godzinach dyżuru Dyrektora lub zastępcy Dyrektora ds. studenckich;
  • w związku ze studiowaniem drugiego kierunku – wyłącznie w zakresie zajęć, które się pokrywają. Zajęcia te należy wyszczególnić w podaniu, wraz z godzinami ich realizacji.

Uwaga: praca zawodowa nie stanowi podstawy do wydania zgody na IOS na studiach I stopnia lub w czasie pierwszych trzech lat jednolitych studiów magisterskich! Wyjątek od tej zasady stanowią osoby, które otrzymały już zgodę na IOS w związku z pracą zawodową w semestrze zimowym roku akademickiego 2024/2025.

 Na studiach drugiego stopnia:

  • w związku z utrudniającymi lub uniemożliwiającymi studiowanie w normalnym trybie problemami zdrowotnymi udokumentowanymi odpowiednim zaświadczeniem lub zwolnieniem lekarskim;
  • w związku z pracą zawodową studenta – wyłącznie po okazaniu zaświadczenia o zatrudnieniu oraz zawarciu w podaniu o zgodę na IOS szczegółowej informacji o wymiarze i godzinach pracy, wraz z określeniem, na które zajęcia student faktycznie nie jest w stanie uczęszczać;
  • w związku z nieotwarciem studiów niestacjonarnych, na które został przyjęty student;
  • w związku ze studiowaniem drugiego kierunku – wyłącznie w zakresie zajęć, które się pokrywają. Zajęcia te należy wyszczególnić w podaniu, wraz z godzinami ich realizacji.
  • w przypadkach innych komplikacji osobistych – tylko po rozmowie z przedstawicielem Dyrekcji Instytutu Historii i Archiwistyki, przeprowadzonej w godzinach dyżuru Dyrektora lub zastępcy Dyrektora ds. studenckich.

Uwaga: naczelnymi zasadami udzielania zgody na indywidualną organizację studiów pozostają:

  • Kompletność wniosków oraz towarzyszącej im dokumentacji pod względem formalnym. Wnioski zawierające niewypełnione lub częściowo wypełnione tabele z planem IOS będą odrzucane!
  • Zgoda na IOS wyłącznie w zakresie przedmiotów, co do których zachodzi kolizja z innymi zajęciami lub aktywnościami.

Apelujemy, aby mając na względzie postulat wyciągnięcia maksymalnych korzyści z procesu edukacyjnego, studenci starali się uczęszczać na zajęcia lub brać udział w prowadzonych przez wykładowców transmisjach zajęć na Ms Teams.

Przypominamy również, że wykładowcy posiadają pełne prawo do definiowania wymagań zaliczenia kursu, nie wyłączając – jeśli tak określi prowadzący – obowiązku zaliczenia wszystkich przewidzianych w karcie kursu tematów, zdawania kolokwiów lub uczestniczenia w określonej liczbie zajęć w formie online.